حاملگی مولار

حاملگی مولار

حاملگی کاذب یکی از مسائلی است که گاهی اوقات در سنین مختلف اتفاق می افتند که در این زمان زنان تصور می کنند باردار هستند در صورتی که چنین نیست و آنان دچار حاملگی کاذب شده اند .

حاملگی مولار

حاملگی مولار

افرادی که احتمال ایجاد حاملگی مولار دارند

زنان جوان (بین 13 – 18 سال)

زنان بالای 35 سال، کسانی که سابقه حاملگی مولار قبلی دارند

کسانی که سقط های مکرر خودبخودی داشته اند .

حاملگی مولار چگونه رخ می دهد

حاملگی مولار به دو صورت کامل و جزئی اتفاق می افتد، به این صورت که در حاملگی مولار کامل جنین تشکیل نمی شود اما در حاملگی مولار جزئی تخم های بارور شده رشد غیرطبیعی خواهند داشت و در نهایت زنده نخواهند ماند .

حاملگی طبیعی شامل 46 کروموزوم می باشد که این تعداد کروموزوم ها به طور مساوی از پدر و مادر تشکیل شده است . ولی آنچه در حاملگی مولار مشاهده می شود تنها کروموزوم ها از پدر بوده و به شکلی دیگر رشد خواهند داشت، که در چنین وضعیتی بافت نرمالی از جنین وجود ندارد و کیسه تشکیل شده به صورت خوشه انگور است . نوع دیگری از حاملگی مولار به صورت جزئی است که در آن تعداد کروموزوم ها به دو برابر می رسد .

علائم حاملگی مولار

در این نوع حاملگی ها فرد علائمی مانند یک بارداری طبیعی دارد، اما بعد از مدت زمانی فرد دچار خونریزی زیادی خواهد شد که به صورت پیوسته یا به طور نامنظم می باشد که رنگ آن قرمز روشن یا قهوه ای خواهد بود .

در مرکز سونوگرافی مهر ایرانیان تمام سونوگرافی ها با استفاده از تجهیزات و دستگاه های مدرن و با بالاترین دقت انجام می شود . برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های 02144232838 – 02144255503 – 02144255504 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام سونوگرافی مهر ایرانیان مراجعه کنید.

از دیگر علائم تشخیص این بیماری که ممکن است برای فرد رخ دهد حالت تهوع، استفراغ شدید، گرفتگی یا متورم شدن شکم و همچنین در این زمان ممکن است حجم ادرار بیشتر از حد معمول باشد . معمولا در این نوع حاملگی ها اندازه رحم به سرعت بزرگ می شود . علاوه بر این سطح هورمون های بارداری هم نامناسب یوده و با سن حاملگی بالا است .

تشخیص حاملگی مولار

سونوگرافی یکی از بهترین روش های تشخیصی است که با انجام سونوگرافی، حاملگی مولار به طور حتم مشخص می گردد . در سونوگرافی حاملگی مولار کامل به صورت یک توده داخل رحمی خالی از اعضای جنین مشاهده می شود . در این وضعیت یک جفت بسیار بزرگ در داخل رحم مشاهده می شود که اندازه آن نسبت به رحم نامتناسب می باشد .

نتیجه گیری

سونوگرافی یکی از روش های تشخیصی سریع، ارزان و در دسترس می باشد . لذا بهتر است در صورت مشاهده هر گونه علائم فوق سریعا به متخصص رادیولوژی مراجعه نماید، زیرا مراجعه دیرهنگام می تواند عواقب جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد .

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین سونوگرافی در غرب تهران مراجعه نمایید.

پاسخ

یک × 1 =