سونوگرافی تعیین جنسیت

سونوگرافی تعیین جنسیت

سونوگرافی تعیین جنسیت در دوران بارداری استفاده می شود و انجام آن باید در دوران خاصی از بارداری انجام شود . سونوگرافی تعیین جنسیت نباید قبل از 12 هفته بارداری انجام شود.سونوگرافی تعيين جنسیت جنين در اواخر سه ماهه دوم مبتني بر تجسم مستقيم ژنيتالهاي بيروني است، در حالي که در اواخر اول و اواسط سه ماهه اول، عمدتا بر روي جهت جنابت تناسلي (نشانه ساجيتال) قرار دارد، جهت پايين از جنین توبرکلوز نشان دهنده یک جنین زن و جهت گیری بالا جنین مرد است. سایر نشانه های سونوگرافی مانند اسکروتوم جنین، ریف وسط خط آلت تناسلی، خطوط لگنی، رحم، بیضه فرود، و جهت مایع جنین در مردان ممکن است به تعیین درست جنسیت جنین کمک کنند. تعیین جنسیت غلط ممکن است زمانی رخ دهد که ژنیتال خارجی ناقص باشد.
در حقیقت سونوگرافی تعیین جنسیت در طول سه ماهه اول بارداری، یکی از روش های غیر تهاجمی و مقرون به صرفه است

سونوگرافی-تعیین-جنسیت

عواملی که می توانند تعیین جنسیت را مشکل کنند

  • حمل چندگانه

اگر شما دوقلوها یا سه گانه (یا بیشتر) را حمل می کنید، نوزادان شما می توانند برادران و خواهرهای خود را پنهان کنند، و تعیین جنسیت هر کودک سخت تر است.

  • اضافه وزن بیش از اندازه مادر

در صورتی که مادر دچار اضافه وزن به مقدار قابل توجه باشد می تواند مانعی در به دست آوردن یک تصویر واضح باشند .

آیا از سونوگرافی در دوران بارداری تنها برای تعیین جنسیت استفاده می شود ؟

خیر،هدف اصلی از استفاده از سونوگرافی باید تایید سلامت جنین باشد . سونوگرافی های مختلفی وجود دارند ،که در دوران بارداری برای مادران الزام می باشد . سونوگرافی غربالگری از این دسته می باشد که می تواند برای بررسی اختلالات کروموزومی در جنین مورد استفاده قرار بگیرد .

روش های مختلف سونوگرافی

دو روش برای انجام سونوگرافی وجود دارد .
نوع معمولی سونوگرافی که از طریق شکم و یا سونوگرافی ابدومینال می باشد و از طریق شکم انجام می شود . نوع دیگری از سونوگرافی وجود دارد که از طریق واژن و در شرایط خاصی انجام می شود و از آن با نام سونوگرافی واژینال یاد می کنند .

برخی از خدمات سونوگرافی مهر ایرانیان

ماموگرافی

غربالگری در دوران بارداری

رادیولوژی

سونوگرافی

با تشکر، مدیریت سایت سونوگرافی مهر ایرانیان

پاسخ

1 × چهار =