سونوگرافی روده ها

سونوگرافی روده ها

انسداد روده ها می تواند  از دلایل شایع درد حاد شکمی باشد .  اخیرا افزایش استفاده از سونوگرافی در ارزیابی اولیه درد شکم باعث ایجاد سونوگرافی نقطه ای شده است که یک ابزار ارزشمند برای تشخیص انسداد روده است. سونوگرافی به عنوان یکی از ابزار های حساس و دقیق برای تشخیص انسداد و مشکلات موجود در  روده ها می باشد

درمان موثر در انسداد روده بستگی به تشخیص سریع و دقیق برای بیمارانی دارد که نیاز به مداخلات درمانی اولیه دارند.

تشخیص انسداد روده بر اساس تصویر بالینی توسط رادیوگرافی ساده شکم به عنوان قدم اول در درمان بیماری می باشد

سونوگرافی-روده-ها

نتایج سونوگرافی روده

یافته های سونوگرافی یک روده انسدادی شامل حلقه های روده ای پر شده با مایع است که دارای لکه های پر از گاز در حال حرکت در داخل مایع هستند. قطر روده نرمال 3/4 سانتی متر است در حالی که قطر روده بزرگ 4-5 سانتی متر است.

مزایای سونوگرافی روده ها

سونوگرافی رودها به عنوان یک ابزار مفید در مدیریت بیماری های مختلفی از جمله بیماری  کرون (CD) می باشد . در واقع، این روش اغلب روش تصویربرداری برای انتخاب بیماران مبتلا به CD با مشکالت بالینی است.سونوگرافی روده ها یکی از را هکار های دقیق و غیر تهاجمی در تشخیص بیماری های روده ای می باشد.مخصوصا در بیماران جوان، که می تواند برای تشخیص اولیه قبل از آزمایش های تهاجمی استفاده شود.

لازم به ذکر است که  سونوگرافی EC Bowel اطلاعاتی در مورد ضایعات روده ای و خارج رحمی، از جمله ضخیم شدن دیواره روده، تنگی (با یا بدون انقباض) و وجود آبسه ها و  یا فیستول را فراهم می کند.

برخی از خدمات سونوگرافی مهر ایرانیان

ماموگرافی

غربالگری در دوران بارداری

رادیولوژی

سونوگرافی

با تشکر، مدیریت سایت سونوگرافی مهر ایرانیان

پاسخ

هجده − 4 =