سونوگرافی سینه

سونوگرافی سینه

سونوگرافی سینه یک آزمایش تصویربرداری است که با فرستادن امواج صوتی به داخل سینه ها انجام می شود .با کمک سونوگرافی سینه می توان مشکلات ایجاد شده در بافت سینه رابررسی کرد . این آزمایش اغلب زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که یک تغییر تغییر احساس می شود، اما در ماموگرافی نشان داده نشده است .
سونوگرافی سینه محدودیت ندارد و هر فردی می تواند آن را انجام دهد ،سونوگرافی سینه برای زنان باردار و همچنین افرادی که  حساسیت به ماده کنتراست   دارند ،نیز ایمن است .

چرا ممکن است به سونوگرافی سینه نیاز داشته باشم؟

گاهی در طی معاینه های فیزیکی سینه و یا ماموگرافی مشکوک به کیست های مایع و یا تومور جامد می شوند ،در این صورت نیاز است تا برای بررسی های بیشتر سونوگرافی سینه انجام شود .
سونوگرافی سینه برای غربالگری سرطان سینه انجام نمی شود ،دلیل آن هم در این است که ممکن است در طی سونوگرافی علائم اولیه سرطان مثل کلسیفیکاسیون نشان داده نشود .

سونوگرافی-سینه

سونوگرافی ممکن است استفاده شود اگر شما:

  • بافت پستان بخصوصی داشته باشید. ممکن است ماموگرام قادر به دیدن بافت نباشد.
  • به دلیل آنکه در طی ماموگرافی از اشعه استفاده می شود ،برای زنان باردار سونوگرافی تجویز می شود .
  • اگر بیمار سنی کمتر از 25 سال داشته باشد

مراحل کار در سونوگرافی سینه

سونوگرافی سینه بیشتر به صورت سرپایی برای فرد انجام می شود ،اما گاهی ممکن است به دلیل شرایط و یا وضعیت فرد نیاز به بستری شدن فرد باشد . روش انجام سونوگرافی بسته به شرایط و روش های ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما متفاوت است.

به طور کلی، سونوگرافی سینه این روند را دنبال می کند

از شما خواسته خواهد شد تا هر طلا و جواهر و لباس را در ناحیه بالا تنه خود حذف کنید. همچنین بهتر است که دست خود را بالای سر خود بالا ببرید ،این حالت کمک بیشتری در روند سونوگرافی دارد .
سونوگرافیست از ژل های مخصوص سونوگرافی استفاده می کند و سپس با کمک مبدل تمام بافت سینه مورد بررسی قرار می گیرد ،بعد از اتمام کار نیاز به مراقبت های ویژه نیست ، تنها در صورت وجود توده و یا کیست نیاز به مراجعه به پزشک می باشد .

برخی از خدمات سونوگرافی مهر ایرانیان

ماموگرافی

غربالگری در دوران بارداری

رادیولوژی

سونوگرافی

با تشکر، مدیریت سایت سونوگرافی مهر ایرانیان

پاسخ

1 × چهار =