سونوگرافی واژینال در زمان پریود

سونوگرافی واژینال در زمان پریود

سونوگرافی واژینال یکی از روش های دقیق  سونوگرافی است که می تواند بسیار مفید واقع شود . در طی سونوگرافی واژینال یک پروپ که پوشش بهداشتی دارد از طریق واژن به داخل بدن راه پیدا می کند ،این روش از سونوگرافی سبب ناراحتی در فرد نمی شود و در واقع فرد دردی را احساس نمی کند .امواج صوتی  که فرکانس بالایی دارند  و از طریق پروپ ایجاد می شود  می تواند تصویر سونوگرافی را تولید کند . از سونوگرافی واژن برای بررسی تخمدان ها ،رحم و اندام لگنی استفاده می شود .

سونوگرافی-واژینال-در-زمان-پریود

آیا می توان از سونوگرافی واژینال در زمان پریود استفاده کرد ؟

بله . سونوگرافی واژینال در زمان پریود نیز استفاده می شود . در صورتی که فرد از تامپون واژینال استفاده کند ،باید قبل از اقدام به سونوگرافی تامپون را خارج کند . سونوگرافی واژینال محدودیت ندارد و در هرشرایطی انجام می شود ، تنها محدودیتی که دارد این است که در زنان باکره قابل انجام نیست اما بارداری ،دوران قاعدگی و یا یائسگی نمی تواند مانعی برای انجام آن باشد . مدت زمان مورد نیاز برای انجام این سونوگرافی 15 دقیقه است و بیمار می تواند در این مدت زمان کوتاه اطالعات مفیدی را به دست آورد .

با کمک سونوگرافی واژینال چه مواردی قابل تشخیص است ؟

بعد از انجام سونوگرافی توسط سونوگرافیست نتایج نهایی برای پزشک مربوطه ارسال می شود .

پزشک بیشتر به منظور بررسی بیماری هایی زیر سونوگرافی واژینال را تجویز می کند .

  • عفونت های لگنی
  • سقط جنین
  • بارداری خارج رحم
  • وجود کیست تخمدان
  • ابتلا به سرطان اندام های تولید مثل
  • جفت سر راهی
  • احتمال نقص مادرزادی در جنین

بیشتر افراد اینگونه تصور دارند که اگر این سونوگرافی در زمان پریود انجام شود می تواند در روند کیفیت تصویر سونوگرافی اختلال ایجاد کند و نتیجه تصویری بی کیفیت حاصل  شود ،باید گفت خونریزی های ناشی از قاعدگی بر کیفیت تصویر حاصل از  سونوگرافی واژینال تاثیر نمی گذارد .

آیا سونوگرافی واژینال دردناک است ؟

خیر .تنها ممکن است با انجام این سونوگرافی کمی احساس ناراحتی کنید ،بهتر است نگران نباشید هر چه قدر آرامش بیشتری داشته باشید این احساس کمتر می شود . رادیولوژیست  به شما پیشنهاد می دهد که در زمان وارد شدن پروپ نفس عمیقی بکشید تا  به دلیل ترس و نگرانی عضلات خود را منقبض نکنید .

برخی از خدمات سونوگرافی مهر ایرانیان

ماموگرافی

غربالگری در دوران بارداری

رادیولوژی

سونوگرافی

با تشکر، مدیریت سایت سونوگرافی مهر ایرانیان

پاسخ