همه چیز درباره سونوگرافی تعیین جنسیت

سونوگرافی تعیین جنسیت در دوران خاصی از بارداری ، انجام می شود ( طبق گفته پزشک ؛ سونوگرافی تشخیص جنسیت نباید قبل از دوازدهمین هفته بارداری انجام گیرد.)

سونوگرافی تعیین جنسیت

سونوگرافی تعيين جنسیت جنين در اواخر سه ماهه دوم ، مبتنی بر تجسم مستقيم ژنيتال های بيرونی است ، در حالي که در اواخر و اواسط سه ماهه اول ، عمدتا بر روی جهت جنابت تناسلی ( نشانه ساجيتال ) قرار دارد ؛ جهت پايين از جنین توبرکلوز نشان دهنده یک جنین زن و جهت گیری بالا جنین مرد است.

سایر نشانه های سونوگرافی ؛ مانند اسکروتوم جنین ، ریف وسط خط آلت تناسلی ، خطوط لگنی ، رحم ، بیضه فرود و جهت مایع جنین در مردان ممکن است به تعیین درست جنسیت کمک کند ؛ تعیین جنسیت غلط ، ممکن است زمانی رخ دهد که ژنیتال خارجی ناقص باشد.

در حقیقت سونوگرافی تعیین جنسیت در طول سه ماهه اول بارداری ، یکی از روش های غیر تهاجمی و مقرون به صرفه است.

عواملی که می توانند تعیین جنسیت را مشکل کنند :

  • حمل چندگانه

اگر شما دو قلو ، سه قلو ( یا بیشتر ) را حمل می کنید ، نوزادان شما می توانند برادران و خواهرهای خود را پنهان کنند و بدین ترتیب ، تعیین جنسیت هر کودک سخت تر است.

  • اضافه وزن بیش از اندازه مادر

در صورتی که مادر دچار اضافه وزن به مقدار قابل توجه باشد ، می تواند مانعی در به دست آوردن یک تصویر واضح از جنین باشند .

سونوگرافی-تعیین-جنسیت

آیا از سونوگرافی در دوران بارداری تنها برای تعیین جنسیت استفاده می شود ؟

خیر ، هدف اصلی استفاده از سونوگرافی در دوران بارداری ، تایید سلامت جنین می باشد ؛ سونوگرافی های مختلفی وجود دارند که انجام آن ها در دوران بارداری برای مادران الزامی است ؛ سونوگرافی غربالگری ، از این دسته می باشد که می تواند برای بررسی اختلالات کروموزومی در جنین ، مورد استفاده قرار گیرد.

روش های مختلف سونوگرافی

دو روش برای انجام سونوگرافی ، وجود دارد.

نوع معمولی سونوگرافی که از طریق شکم یا سونوگرافی ابدومینال می باشد ؛ نوع دیگری از سونوگرافی نیز وجود دارد که از طریق واژن و تنها در شرایطی خاصی انجام می شود و از آن تحت عنوان سونوگرافی واژینال یاد می کنند.