آمادگی های پیش از سونوگرافی سینه

آمادگی های پیش از سونوگرافی سینه

پستان از بافت های نرم که دارای غدد ،چربی  و مجاری شیر است تشکیل شده است . سرطان پستان یکی از سرطان های شایع در بین زنان است که می تواند عوارض بسیاری را از خود به  جای بگذارد .

با کنترل های منظم می توان  از پیشترفت این بیماری  جلوگیری کنید . همانطور که در مقالات پیشین نیز گفته شد ،سونوگرافی  همچون  روش های تشخیصی دیگر مثل ماموگرافی  برای بررسی و تشخیص دقیق انواع تومور ها کاربرد دارد .

آمادگی-های-پیش-از-سونوگرافی-سینه

به شما توصیه می شود که برای   کنترل اولیه در سن  حداکثر  35 سالگی  یک سونوگرافی سینه انجام دهید  و از آن به عنوان  سابقه نگهداری کنید .  در  صورتی که هیچ گونه علائم مشکوک در  شما دیده نشد  بهتر است بعد از ورود به سن  50 سالگی  هر دو سال  یک بار ماموگرافی انجام دهید .

خوشبختانه سونوگرافی سینه در هر سنی در بانوان قابل انجام است  و محدودیت سنی ندارد  . در افراد زیر  30 سال  که  قادر به انجام  ماموگرافی نیستند  ،سونوگرافی سینه توصیه می شود .

پزشک  برای بررسی  حفره های خالی و  انواع کیست ها سونوگرافی را تجویز می کند  و  رادیولوژیست با کمک  تصاویر به دست آمده از سونوگرافی سینه محل دقیق  آن ها  و خوش خیم و یا بد خیم  بود این کیست های سینه را تشخیص می دهد .

اقدامات لازم  قبل از انجام  سونوگرافی  سینه

  •  در طی  انجام سونوگرافی  سینه رادیولوژیست زیر  بغل های بیمار را نیز بررسی می کند  ، در نتیجه بهتر  است قبل از مراجعه دوش بگیرید  و  ضایعات قارچی از ناحیه را از بین ببرید .
  • برای شروع سونوگرافی سینه لازم است تا  پستان ها  کاملا برهنه باشند  و پوششی نداشته باشند
  • نتایج سونوگرافی ها و ماموگراقی های قبل  خود  را همیشه  همراه داشته باشید ،زیرا ممکن است  برای سنجیدن روند  بهبودی بیمار نیاز به این نتایج باشد .
  • فرد در طی سونوگرافی سینه دردی را احساس نمی کند ،پس استرس  نداشته باشید .

برخی از مطالب مفید ،مهر ایرانیان سونوگرافی خوب در غرب تهران

بیوپسی پستان

آیا بیوپسی پستان درد دارد

سونوگرافی سینه

کاربرد سونوگرافی

سونوگرافی

با تشکر، مدیریت سایت سونوگرافی مهر ایرانیان

پاسخ

چهار × پنج =