نمونه برداری از پستان

نمونه برداری از پستان

نمونه برداری یا بیوپسی پستان روش تشخیصی است که در جریان آن تعدادی از سلول های یک منطقه ای مشکوک برداشته می شوند تا با بررسی آزمایشگاهی آن سلول ها وجود سرطان پستان در آن منطقه بررسی شود . در این مقاله قصد داریم به مطالب ذیل بپردازیم .

  • هزینه نمونه برداری
  • نمونه برداری از سينه درد دارد
  • نمونه برداری cnb
  • نمونه برداری از کیست
  • نمونه برداری چیست
  • عوارض بيوپسی سينه
  • آیا نمونه برداری درد دارد
نمونه برداری از پستان

نمونه برداری از پستان

انواع نمونه برداری از پستان

سه نمونه برداری از پستان وجود دارد که عبارتست از :

آسپیراسیون با سوزن های نازک

آسپیراسیون با سوزن های باریک یا FNA: اگر توده به راحتی در دسترس باشد و یا اگر پزشک احساس کند توده یک کیسه پر از مایع می باشد ممکن است پزشک آسپیراسیون با سوزن باریک و یا همان FNA را جهت نمونه برداری را انجام دهد .

در حین این نمونه برداری به کمک سوزنی نازک مایع درون توده و یا کیست کشیده می شود ممکن است به محض اینکه مایع از درون توده خارج شد، توده روی هم بخوابد و از بین برود . در بعضی مواقع این نوع نمونه برداری به کمک سونوگرافی انجام می شود تا سوزن به جای دقیق وارد شود . اگر توده همچنان در سر جای خود بدون تغییر بماند رادیولوژیست و یا جراح نمونه برداری (بیوپسی پستان) و آسپیراسیون با سوزن های نازک را انجام می دهد روشی مشابه است که در آن با استفاده از سوزن که سلول های توده برای بررسی خارج می شوند .

نمونه برداری بافتی از طریق سوزن

نمونه برداری بافتی با سوزن روشی است که از طریق آن مقدار کمی از بافت پستانی با سوزنی بزرگتر برداشته می شود شبیه به آسپیراسیون با سوزن های نازک در این روش برای رسیدن به محل دقیق ضایعه ممکن است از سونوگرافی استفاده شود به محض برداشتن نمونه بافتی این نمونه به آزمایشگاه برای بررسی وجود و یا عدم وجود سرطان فرستاده می شود .

سونوگرافی مهر ایرانیان با استفاده از روش های تشخیصی مجهز به بررسی عارضه ها می پردازد. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های 02144232838 – 02144255504 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید.

نمونه برداری به روش جراحی

بیوپسی پستان از طریق جراحی، در این نوع نمونه برداری با روش جراحی پزشک تمامی توده و یا بخشی از آن را به اضافه بخشی از بافت سالم پستانی برداشت می کند . این روش نمونه برداری معمولا در بیمارستان و همراه با بی حسی موضعی انجام می شود . اگر پیدا کردن توده با لمس راحت نباشد ممکن است پزشک جراح با کمک سونوگرافی منطقه مشکوک را پیدا کند . پس از برداشت منطقه بافت مورد نظر به آزمایشگاه فرستاده می شود تا از نظر سرطانی بودن بررسی شود . همراه با منطقه مشکوک، مقداری از بافت اطراف منطقه که هنوز طبیعی به نظر می رسند نیز آزمایش می شوند تا مشخص شوند که آیا همه ی منطقه سرطانی، کامل برداشته شده است یا خیر .

برای کسب اطلاعات بیشتر به سونوگرافی خوب در غرب تهران مراجعه نمایید.

برخی از خدمات سونوگرافی مهر ایرانیان:

انواع بیوپسی

بیوپسی پستان

آیا بیوپسی پستان درد دارد

سوالات متداول در رابطه با بیوپسی پستان

پاسخ